علمی آموزشی

رنگ شناسی لباس کودک

رنگ شناسی لباس کودک

امروزه صنعت پوشاک به ویژه در بخش کودک پیشرفت چشم گیری داشته هزاران طراح در جهان مشغول کار هستند و هر روزه طرح های جدیدی ارائه ميدهند.

طرح نوع و رنگ لباس ما نشان دهنده شخصیت ما است اما نکته مهمتر این است که لباس ها در روحيه ما نیز تاثیر گذارند این تاثیر گاهی ممکن است کوچک و گاهی بزرگ باشد اما تاثیرات منفی وارده مخصوصا در سنین ۱۸ سال به بالا هرچقدر هم زیان آور باشد باز هم قابل جبران و درمان است اما در سنین پایین به ویژه کودکان این تاثیر همیشگی بوده و در روحیه و آینده کودک شما نقش دارد.

حالا نکاتی مهم در مورد لباس کودک وجود دارد مانند رنگ لباس. رنگ ها تاثیرات زیادی روی ذهن کودک میگذارند. رنگ ها شد باعث افزایش روحیه میشوند ولی رنگ های تاریک حس انزوا و افسردگی به کودک میدهد به عنوان مثال رنگ قرمز روحیه خشن به کودک میدهد اگر کودک خردسال شما وسایل و اسباب بازی های خود را می شکند به این معنا نیست که کنجکاو است بلکه به دلیل عصبانیت بیش از حد است پس رنگ قرمز را از اطراف او کم کنيد.

   رنگ آبی به خصوص رنگ آبی کم رنگ (فیروزه ای) آرامش بخش و تسکین دهنده است اگر کودکتان زیاد گریه میکند رنگ آبی را در اطرافش افزایش دهيد.

رنگ سفید نشان پاکی و سلامت است برای همین کودکتان دچار روانی آسوده و سالم میشود.

ایده های استفاده از تیشرت بچه گانهحتما بخوانيد: ایده های استفاده از تیشرت بچه گانه

و در نهایت رنگ مشکی که حس افسردگی و تنهایی را افزایش میدهد اگر کودکتان بیش از حد ساکت است رنگ مشکی را حذف کنيد.

حال ترکیب درست این رنگ ها روانی آسوده برای کودکتان می سازد اما به غیر از رنگ طرح لباس کودک مهم است. قطعا کودک شما به طرح خاصی علاقه دارد مانند شخصیت کارتونی و یا حتی عکس خودش.

اگر دقت کرده باشید کودکان وقتی صورت خود را در آینه می بیند به شدت ذوق میکند خوشحال میشود حال تصور کنید این تصویر را روی لباس خود ببیند. عکس خودش با طراحی پر از رنگ های شاد و مناسب خودش قطعا این کار موجب خوشنودی کودک ميشود.

   مجموعه چاپ فایدیم با درنظر گرفتن این مسائل محصول نوینی را در اختیار شما قرار میدهد.دقت کنید که فقط بحث فروش محصول و لباس مطرح نیست بلکه روان و سلامتی ذهن کودک شما مطرح است پس در خرید لباس برای کودکتان فقط به شکل ظاهری توجه نکنید بلکه به تاثیر آن نگاه کنید و همچنین نکته دیگری که باید ذکر شود دست باز شما در انتخاب طرح لباس فرزندتان است پس از همین حالا با انتخاب درست آینده فرزنتدتان را بسازید.

بازدید: 10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *